Kdaj je treba skleniti pogodbo o zaposlitvi in kdaj ne? S tem vprašanjem se srečujejo številni delodajalci in tudi delojemalci, v video seminarju pa skušamo razrešiti to dilemo.
Predavatelj Boštjan J. Turk tako pojasnjuje, kako je z delom preko civilnopravnih pogodb, nadaljuje pa z razlago, kdaj so prisotni elementi delovnega razmerja in je zato treba skleniti pogodbo o zaposlitvi. Na tem mestu predavatelj izpostavlja 4. člen ZDR-1, ki opredeljuje 5 elementov, ki definirajo delovno razmerje, hkrati pa posebej izpostavi številne mejne primere.
Predstavljen je spor o obstoju delovnega razmerja, pojasnjen pa je tudi status ekonomsko odvisne osebe. Navedeni so tudi nekateri primeri sodne prakse, ki se nanaša na spore glede tega, ali je treba skleniti pogodbo o zaposlitvi ali ne, na koncu pa je predavatelj podal tudi nekaj odgovorov na vprašanja sodelujočih.
Kazalo vsebine:
- Delo preko civilnopravnih pogodb
- Elementi delovnega razmerja
- Spor o obstoju delovnega razmerja
- Ekonomsko odvisne osebe
- Sodna praksa
- Odgovori na vprašanja
Predavatelj:
mag. Boštjan J. Turk je direktor inštituta za civilno in gospodarsko pravo iz Ljubljane. Po izobrazbi je magister pravnih znanosti in diplomant svetovno znane akademije Saint George International iz Londona iz področja poslovnih ved. Je tudi sodelavec Dublin Business School (DBS) iz Irske. Ima številne študijske in delovne izkušnje iz tujine, saj je bil ekskluzivni zastopnik REUTERS TV iz Londona in član Akademije za politične študije iz New Yorka. Poleg tega je habilitirani učitelj za področje gospodarskega, poslovnega in nepremičinskega prava in predavatelj na številnih dobro obiskanih seminarjih doma in v tujini.